החלטתם לבנות את בית החלומות שלכם? נפלא!

 

תהליך בניית בית כרוכה בעבודה עם קבלנים ובעלי מקצוע רבים, ואין ספור פרטים. תהליך התכנון של הפרוייקט חייב להיות מקצועי ומתוכנן בקפידה בכדי לא להתקל בדרך בעלויות מפתיעות אליהן לא ציפינו ולא התכוננו – אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו חסר לנו כסף להשלמת הבנייה.

לכן ,אני מציע לכם לפנות אלי בשלבי התכנון הראשוניים ביותר, כך שנוכל ביחד לעשות סדר ולהבין את העלויות האמיתיות הצפויות לכם ולבנות תכנית מימון מושלמת לבניית הבית.

אלווה אתכם צעד צעד החל מבדיקת התוכנית המשתלמת ביותר עבורכם, בחירת הבנק ועד לחתימה הסופית וקבלת הכסף.

 

בנייה עצמית

בניית בית הוא ארוע משמעותי מאוד בחייכם וכדאי לצבור עליו מידע רב ככל האפשר לפני תחילת התהליך.

מהי משכנתא לבנייה עצמית?

במה היא שונה ממשכנתא לרכישת בית ולמה חשוב במיוחד לשים לב בעת תכנון המשכנתא?

 

ההבדל העיקרי מבחינת הבנק בין משכנתא לבית קיים (יד שניה) או בית מקבלן לבין משכנתא לבנייה עצמית הוא האי וודאות לגבי העלות הסופית. כאשר קונים בית מקבלן או ממוכר פרטי המחיר נקבע בעת חתימת החוזה והוא סופי וידוע לכל. לעומת זאת, אם בחרתם לבנות את הבית בעצמכם, אתם חשופים לשינויים משמעותיים בעלויות הבנייה.

הבדל מהותי נוסף הוא עניין הערבון. לרוב, הבית הנרכש בעזרת משכנתא הוא הערבות של הבנק להחזרת הכסף, כך שאם הלווה לא יכול עוד לשלם את ההלוואה יכול הבנק למכור את הנכס ולממן את הפסדיו. במקרה של בנייה עצמית, לעומת זאת, הבנק מלווה את הכסף לפני בניית הנכס? אם כן, איזה עירבון מקבל הבנק על הכסף?

על כן, תהליך קבלת משכנתא לבנייה עצמית מורכב וארוך יותר מהתהליך "הרגיל". גם תהליך קבלת המשכנתא שונה במקרים אלו. בעוד שבקבלת משכנתא על בית קיים אנו מקבלים את מלוא הסכום מיד לאחר האישור, במקרים של משכנתא לבנייה עצמית נקבל את הכסף במספר חלקים, בהתאם לדוחות השמאים בשלבי התקדמות בניית הבית.

 

משכנתא לבנייה עצמית עם יועץ

אני מזמין אתכם לתהליך של יעוץ וליווי אישי בו תוכלו לחסוך את כאב הראש והבירוקרטיה

מול הבנקים, תדעו בביטחון שאתם חותמים על המשכנתא המותאמת ומשתלמת ביותר עבורכם!

 

צרו קשר כאן.

 

משכנתא לבנייה עצמית​

yaniv.advisor@gmail.com | 050-783-6020​