רכישת נכס הינה העסקה הגדולה והחשובה ביותר שתעשו בחייכם. לרוב הגדול של רוכשי הדירות בישראל אין את הסכום הדרוש לרכישת דירה והם פונים לבנק לנטילת הלוואה – משכנתא לרכישת דירה. תהליך נטילת המשכנתא הינו תהליך מורכב הדורש קבלת החלטה אודות סכומי כסף גדולים מאוד.

 

אני מציע לכם ,ייעוץ והכוונה בתהליך לקיחת המשכנתא.

אלווה אתכם, יד ביד, לאורך התהליך כולו-

 

אבנה עבורכם את תמהיל המשכנתא הנכון

והמדוייק ביותר עבורכם.

אבנה עבורכם את תיק המסמכים לבנק ואחסוך

לכם הרבה כאב ראש.

אנהל מו"מ עיקש עם הבנקים ואשיג עבורכם

את העסקה הטובה ביותר.

אלווה אתכם במעמד החתימה בבנק.

אלווה אתכם בתהליך המצאת הבטחונות.

ואשאר איתכם עד להעברה הסופית של הכסף.

 

לפני שתקבלו החלטה חשובה שכזו, כדאי להכיר כמה

מהמושגים בתחום:

 

ריבית משכנתא

 

ריבית המשכנתא היא אחד המרכיבים הקובעיםאת גובה ההחזר החודשי שלנו. כמו כן,הריבית היא חלק מהפרמטרים שיקבעו את העלות הכוללת של כל המשכנתא.

ריבית המשכנתא אינה קבועה והיא משתנה ללא הרף.

בכל חודש מפרסם בנק ישראל את טבלת הריביות הממוצעות על משכנתאות במסלולים צמודים ובמסלולים שאינם צמודים בהתאם לדיווחים המתקבלים מהבנקים השונים.

חשוב לדעת שהדבר הקובע ביותר את כדאיות 

המשכנתא היא בניית תמהיל נכון של הרכב 

המסלולים ופריסת השנים ולאו דווקא גובה הריבית.

 

תמהיל משכנתא

 

תמהיל משכנתא הינו חיבור של מספר מסלולי משכנתא שכל אחד מהם הוא בעל מאפיינים וריביות שונות. זהו למעשה החלק החשוב ביותר בתכנון המשכנתא והוא אישי לכל משפחה ומשפחה. בבניית תמהיל המשכנתא יש לקחת בחשבון את ההחזר החודשי הרצוי והאפשרי למשפחה, את קצב סילוק המשכנתא המתוכנן, את המסלולים שנרצה לשלב, הריביות של כל אחד מהמסלולים, הסיכונים הקיימים ועוד.

 

מסלולי משכנתא

 

כאמור, תמהיל משכנתא בנוי ממספר מסלולי משכנתא. כיום קיימים בישראל יותר מ-20 מסלולי משכנתא אפשריים, המאפשרים לנו לבנות עבור כל משפחה את התמהיל הנכון ביותר עבורה. חשוב להכיר ולהבין היטב את הייתרונות והחסרונות של כל מסלול ולעמוד על ההבדלים ביניהם בכדי לבנות את התמהיל הנכון. הנקודות החשובות אותן יש לשקול בבדיקת המסלולים הן-

 

האם המסלול בריבית קבועה או משתנה?

האם הוא צמוד או לא צמוד למדד?

האם הוא צמוד למטבע חוץ?

 

ייעוץ משכנתא

 

כפי שראינו תהליך בחירת משכנתא הינה תהליך מורכב. אמנם המידע אודות הריביות והמסלולים נגיש לכל ,אך האפשרויות הן רבות ומשתנות ללא הרף והבדל קטן ביותר יכול להתבטא בעשרות אלפי שקלים.

אני מזמין אתכם לתהליך של ייעוץ וליווי אישי ,בו נבנה משכנתא המותאמת אישית עבורכם ,נשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם, בשקיפות מלאה ובשקט נפשי לכל אורך התהליך.

 

כי "משכנתא לא לוקחים,משכנתא מתכננים"

צרו קשר כאן

משכנתא לרכישת דירה

yaniv.advisor@gmail.com | 050-783-6020​